O terapeucie

Dzień dobry nazywam się Bożena Puchała jestem Dyplomowanym diagnostą-terapeutą Integracji Sensorycznej. Ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Integracji sensorycznej w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu na Wydziale Pedagogicznym. Posiadam uprawnienia terapeuty integracji sensorycznej. Dysponuje kwalifikacjami do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej.

Jestem równocześnie Dyplomowanym Terapeutą zajęciowym. Posiadam szkolenie z Bajko-terapii .

Ukończyłam specjalistyczny kurs opieki osób niepełnosprawnych i dzieci.

iphone

Moja historia

Metodą integracji sensorycznej zainteresowałam się jeszcze zanim zaistniała w naszym kraju. Prekursorka a zarazem twórczyni amerykanka Jean Ayres zaraziła mnie swą pasją . Pierwsze moje kroki z terapią SI, a raczej z jej elementami zaczęłam wykorzystywać w pracy z moimi dziećmi. Zauważyłam, iż dzieci bardzo lubią ten rodzaj naukowej zabawy i dotarcie do nich jest prostsze i można dzięki temu dużo więcej wypracować. Tak jak w terapii zajęciowej poprzez pracę ukierunkowaną osiągamy nasz cel tak w terapii integracji sensorycznej poprzez zabawę ukierunkowaną osiągamy dany efekt naszej pracy. Dodam jeszcze, iż efekt ten następuje szybciej i łatwiej.

Twórczyni metody integracji sensorycznej amerykanka Jean Ayres, psycholog i terapeutka zajęciowa. Zmieniła spojrzenie na możliwości naszego mózgu. Do tej pory twierdzono, iż umysł nasz nie potrafi zmienić swych funkcji. Plastyczność kompensacyjna umysłu nie była brana pod uwagę. Jean Ayres udowodniła jak działa plastyczność naszego umysłu. Mózg po otrzymaniu informacji ze wszystkich systemów zmysłowych identyfikuje je, przekształca i integruje ze sobą w spójną całość, aby mogły być wykorzystane w dalszych działaniach

(plastyczność kompensacyjna umysłu umożliwia tworzenie nowych połączeń pozwalających częściowo lub całkowicie przywrócić utracone funkcje i ich wykorzystanie w rozwoju dziecka). Teoria ta tak mnie pobudziła do działania, iż postanowiłam iść w tym kierunku, abym mogła pomóc dzieciom z ich problemami. Z tego powodu, iż tak jak twórczyni metody jestem też terapeutką zajęciową mój wachlarz możliwości w tej dziedzinie jest bardzo szeroki.

Atuty

Cierpliwość 93%
Doświadczenie 85%
Umiejętności 89%

Adres

Godziny pracy

  • Poniedziałek09:00 - 17:00
  • Wtorek09:00 - 17:00
  • Środa09:00 - 17:00
  • Czwartek09:00 - 17:00
  • Piątek09:00 - 17:00
  • SobotaGodziny do ustalenia
  • NiedzielaGodziny do ustalenia

Uwaga: W weekendy godziny pracy do ustalenia po wcześniejszym kontakcie.

Ulica Dworcowa 31B/11
41-902 Bytom

+48 798-407-644

+48 794-400-455

Top